Posted on

Складаємо план майбутнього сайту +

7-1

7Коли ви визначилися з тематикою сайту та його призначенням, можна приступати до планування. Чи буде у вас можливість реєструватися на сайті й коментувати будь-який пост, або ж на вашому проекті не буде доступу до спілкування вирішувати вам самим. У першому випадку потрібно буде модерувати кожне нове повідомлення, або можна повністю «скасувати цензуру», але у цьому випадку будьте готові до спаму. В останні роки дуже популярні так звані форми коментарів, інтегровані з соцмереж. Дуже зручна штука, але потрібно розуміти чи впишеться це у ваш проект.

Самі по собі сайти можуть бути, як статичних розмірів, так і «гумові». В останньому випадку дизайн може некоректно відображатися з різних браузерів, майте це на увазі.

Готуємося до роботи над дизайном

Будь-який сайт можна розмежувати на кілька секторів:

Структура сайту

Краще заздалегідь визначитися скільки буде бічних колонок (сайдбар), як вони будуть розташовані, якого розміру. Наприклад, якщо у планах розміщення великої кількості реклами, розгалуженої мережі навігації по сайту, то й колонок повинно бути мінімум 2.

Шапка заголовок, ще одна важлива деталь. Треба визначити (замалювати), що буде на ній, яку частину вона буде займати і т.д.

Заздалегідь прорахуйте, скільки деталей навігації буде у вас: вертикальне меню, меню рубрик, архіви, опитування, хмара міток та ін.

Продумуємо структуру постів

Пошукові системи в останні роки все більше уваги приділяють юзабіліті сайту зручності в орієнтації по проекту. Тому дуже важливо, щоб всі ваші записи були дуже добре структуровані, а не розкидані у хаотичному порядку. Заздалегідь пропишіть собі назви головних розділів і підрозділів, куди будете розміщувати тематично підібрані їм пости. Все це робиться для того, щоб людина, що потрапила на сайт, відразу ж не пішла, а затрималася якомога довше й якомога більше переглянула сторінок. Це все фіксується у кінцевому підсумку й має певне політичне значення при ранжируванні сторінок у видачі пошукових систем. А значить збільшить трафік і ваш дохід в результаті.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *