Posted on

Скидання параметрів мережі у початковий стан

google-chrome-02

скачанные файлыДосить часто користувачі скаржаться, що не можуть відкрити Інтернет сторінку на своєму браузері, хоча підключення до всесвітньої мережі є. Зазвичай це відбувається після поразки комп’ютера всілякими вірусами й, трохи рідше, збоями операційної системи. Може трапитися так, що web сторінки перестають відображатися після роботи занадто агресивних антивірусних програм. Ну, це коли «до лікування Інтернет жахливо гальмував, а після зовсім перестав працювати». Зокрема, користувач поскаржився, що всі браузери, встановлені на комп’ютері, відмовляються відкривати Інтернет ресурси, хоча «пінги до зазначених адрес йдуть».
Ping – це вбудована в операційну систему утиліта для перевірки доступності мережевих ресурсів, які працюють на основі TCP / IP. Іншими словами, вона перевіряє працездатність мережі посилаючи вказаному ресурсу луна-запит й отримуючи від нього луна-відповідь.
Ping також показує «маршрут руху» і час затримки запиту. Відсутність відповіді може означати відсутність зазначеного ресурсу або заборона перевірки даним способом. Іноді адміністратори йдуть на такі заходи з метою зниження навантаження на свій сервер.

Ну гаразд, ми відволіклися. Неадекватна робота мережевих компонентів у системі може бути викликана пошкодженням налаштувань Winsock (Windows Sockets), що представляє собою інтерфейс, який визначає доступ клієнтського програмного забезпечення до мережевих сервісів. Тому, дуже часто скидання налаштувань WinSock у первісний стан дозволяє позбутися від вищевказаних проблем.

Отже, щоб скинути настройки Winsock до стану за замовчуванням, натискаємо на меню Пуск і в рядку пошуку набираємо команду cmd. Командний рядок (cmd) обов’язково слід запустити від імені адміністратора. Далі у вікні вводимо команду netsh winsock reset і запуск її клавішею Enter. Після виконання команди треба буде перезавантажити комп’ютер.

команда netsh

netsh

Разом з цією командою часто використовують іншу скидаючу до вихідного стану параметри протоколу TCP / IP: netsh int ip reset. Як Ви помітили, в обох командах використовується вбудована в операційну систему утиліта Netsh (network shell), що дозволяє здійснювати локальне або дистанційне конфігурування мережевих параметрів.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *